IP Telefon

IP Telefon

Standart IP Telefon 1

Standart IP Telefon 1

Standart IP Telefon 2

Standart IP Telefon 2

Bağlı oldukları internet protokolü santrallerinden ses, görüntü ve faks verileri gibi iletişim gönderimini en kaliteli ve en hızlı şekilde sağlayan IP telefonlar gelişen teknolojinin sunduğu en değerli iletişim araçlarından biri haline gelmiştir. Özellikle çok sayıda ve dünyanın farklı yerlerinde bile şubeleri bulunan şirketlerin tercih ettiği IP telefonlar bu en uzak noktaları en yakın hale getiren bir teknoloji harikasıdır. Bu sistemler 1. ve 2. nesil telefon santralleri ile 25 yıldır müşteri ihtiyaçlarnı karşılamak için geliştirilen her türlü telefon özelliğinin veri ağları üzerinden çalışmasının da getirdiği avantajlar ile buna ek olan yazılım özellikleri ile birlikte sunulmaktadır. Yerel alan ağları yani LAN portlarına bağlanarak çalışan IP telefonlar bulundukları odadan sökülüp bir diğer odaya taşınıp oradaki LAN prizine takıldığında da aynı kalitede çalışmaya devam ederler. Böylelikle büyük bir yer esnekliği sunan çalışma hayatında iletişim konusunda büyük kolaylıklar sunan IP telefonlar sabit hatlardan vazgeçemeyen şirketlerin gözdesi olarak en çok tercih edilen kurumsal dünyanı iletişiminin büyük bölümünü oluşlturan ürünler arasında zirvede yer almaktadır. ip telefonlar ve  modelleri ile ilgili yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Pek çok kablodan oluşan analog telefon kurulumunun aksine internet ağları üzerinden çalışan IP telefonların kurulumları çok daha kolay olup aynı zamanda da çok da tasarruflu bir hale gelmiştir. Merkezi yönetime imkan sağlayan IP telefonlar hattı kullanımında kullanıcının yer değişikliği, numara değişikliği, isim ve kişisel bilgilerin birçoğunun değiştirilmesi gibi pek çok konuda esneklik sağlayan avantajlara sahiptir. Kurulumda ve yönetimde sunduğu avantajların yanı sıra sesli mesaj gönderimi ve alımı, görüşme sırasında ses kaydı, görüntülü görüşme gibi pek çok konuda teknolojik gelişmişliğin avantajlarını sunan bu telefonların gelecek dönemlerde yeni eklenen birçok yazılım sistemleri sayesinde pek çok alanda kullanıcılarını tatmin edecek bir yapı halini alacağı düşünülmektedir.

Eski usulde tüm yan birimlerde birer tane ayrı santralin kurulması gerekirken IP telefonlar ve IP santraller sayesinde bütün bunlara ihtiyaç duyulmadan tek bir çağrı sunucusu ile kesintisiz bir iletişimin gerçekleştirilmesi mümkün hale gelmiştir. Şirketlere bulundukları ülkeye ek olarak diğer ülkelerde de var olan şubeleriyle kesintisiz ve kaliteli bir iletişim yapma şansı tanıyan IP telefon bunu aynı zamanda ücretsiz olarak da gerçekleştirerek kullanıcılarını mutlu eden bir boyuta ulaşmıştır. Böylelikle oldukça esnek bir çalışma ortamı sunan IP telefonlar kullanıcılarına evlerindeyken bile ofislerindeymiş gibi rahat kullanım imkanı sunarak kesintisiz iletişimin tüm iş dünyasında başarıya taşıyan bir etken olduğunu kanıtlamıştır.